Lubuski Klaster Metalowy
ul. Jagiellończyka 17/1
66-400 Gorzów Wlkp.

Klastrowicze w pandemii

Nowa sytuacja związana z koronawirusem zmusza nas wszystkich do nowych działań i aktywności. Również nasi Członkowie angażują się w różne działania i inicjatywy mające na celu przetrwanie kryzysowej sytuacji i pomoc różnym służbom.
Firma Telemond wykorzystala swoje możliwości i zasoby spółki HENSCHEL ENGINEERING AUTOMOTIVE wyprodukowała 400 przyłbic z plexi dla zespołów ratownictwa medycznego, Obrony Cywilnej i personelu medycznego. Elementy montażowe wydrukowane zostały na drukarce 3D.
W drukowanie przyłbic ochronnych i masek zaangażował się również Gorzowski Ośrodek Technologiczny wykorzystując swoje drukarki 3D.
Akademia im. Jakuba z Paradyża rónież nie pozostaje obojętna i angażuje się w pomoc placówkom medycznym. W ramach badań prowadzonych w Laboratorium Nanotechnologii i Nanobiologii AJP została opracowana metoda wytwarzania nanocząstek srebra (Ag NPs), nanocząstek miedzi (CuNPs) i nanocząstek złota (AuNPs), które mogą być z powodzeniem wykorzystane do odkażania pomieszczeń sanitarnych lub szpitalnych. Akademia uruchomiła już proces produkcyjny, a otrzymane substancje zostają przekazane na potrzeby placówek medycznych.
Ponadto Wydział Techniczny AJP udostępnił gorzowskiemu szpitalowi kamerę termowizyjną, która ma przyspieszyć mierzenie temperatury ciała osób wchodzących do lecznicy.
To tylko niektóre przykłady wsparcia dla ludzi i firm w tym trudnym dla wszystkich okresie. Nie pozostając obojętnymi na potrzeby innych, starajmy się chronić siebie i swoje otoczenie, aby funkcjonowanie w nowej rzeczywistości po pandemii było jak najmniej bolesne i uciążliwe.

LOKALIZACJA:

ul. Jagiellończyka 17/1
66-400 Gorzów Wlkp.

KONTAKT:

tel.: +48 95 722 75 30
e-mail: biuro@lubuskiklaster.pl