Lubuski Klaster Metalowy
ul. Jagiellończyka 17/1
66-400 Gorzów Wlkp.

AKTUALNOŚCI

NEWS_R&D TECH SP. Z O.O.

Firma R&D Tech Sp. z o.o. była jednym ze sponsorów obchodów narodowego święta Konstytucji 3 Maja organizowanego przez Ambasadę RP w Hadze.
31.05.2024
więcej ...

Nowa współpraca w celu promocji polskich firm!

Lubuski Klaster Metalowy z dumą ogłasza udział w projekcie „Mapowanie technologii w przedsiębiorstwach klastrowych”, realizowanym przez Fundację Platforma Przemysłu Przyszłości.
29.05.2024
więcej ...

Cykl spotkań informacyjnych COIE

Departament Gospodarki i Rozwoju – Wydział Wsparcia Przedsiębiorczości COIE w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego organizuje cykl bezpłatnych spotkań informacyjnych dla lubuskich przedsiębiorstw w zakresie wsparcia rozwoju eksportu i inwestycji za granicą.
16.05.2024
więcej ...

ZAPROSZENIE NA TARGI ITM INDUSTRY EUROPE

Jesteśmy patronem branżowym ITM INDUSTRY EUROPE – kluczowych targów przemysłowych w tej części Europy, prezentujących światowe trendy zgodne z ideą Przemysłu 4.0. Specjalnie dla naszych członków i sympatyków mamy bezpłatne zaproszenia na to wydarzenie!
11.05.2024
więcej ...

XII MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA “LABORATORIA BADAWCZE - SYSTEMY JAKOŚCI W UNII EUROPEJSKIEJ”

Mamy przyjemność poinformować, że Zarząd Oddziału SIMP w Gorzowie Wielkopolskim  oraz Sekcja Badań Materiałowych Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB organizują w tym roku XII Międzynarodową Konferencję „Laboratoria Badawcze, Systemy Jakości w Unii Europejskiej”. Wydarzenie to będzie miało miejsce 13 – 15 czerwca 2024 roku w Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort w Świeradowie Zdroju.
12.04.2024
więcej ...

wesołych świąt!

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy pragniemy Państwu życzyć, aby ten świąteczny czas obfitował w radość, nadzieję i pokój. Niech ten szczególny czas napełni nową energią, która wspomoże realizację wszystkich planów.
28.03.2024
więcej ...

O LKM

Stowarzyszenie „Lubuski Klaster Metalowy” zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym 30 maja 2008.

Impulsem powstania LKM było uczestnictwo Lubuskiej Organizacji Pracodawców – skupiającej ponad 200 przedsiębiorstw województwa lubuskiego – w ogólnoeuropejskim projekcie „ClusterNet”.

Projekt ten obejmował ideę innowacyjnej formy promocji przedsiębiorstw jaką stanowią klastry.

W sierpniu 2007 pod patronatem LOP, z inicjatywy 14 przedsiębiorstw metalowych z północnej części województwa lubuskiego grupa przedsiębiorstw metalowych zawiązała stowarzyszenie pod nazwą Lubuski Klaster Metalowy z siedzibą w Gorzowie Wlkp.

CZYTAJ WIĘCEJ

VIVA 4.0

Transgraniczny model dualnego kształcenia zawodowego „ViVA 4.0.”

Głównym celem projektu ViVA 4.0. jest transfer wiedzy w celu stworzenia i wprowadzenia modelu kształcenia zawodowego, tak aby wesprzeć konkurencyjność MŚP działających na terenie Euroregionu Pro Europa Viadrina i podnieść transgraniczne umiejętności i kompetencje na rzecz uczenia się przez całe życie. Transgraniczny model dualnego kształcenia zawodowego „ViVA 4.0” to innowacyjny pilotażowy projekt wspólnego polsko-niemieckiego kształcenia dualnego poprzez włączenie MŚP z branży metalowej i elektrycznej i opracowanie modułów w celu kształcenia zawodowego w języku polskim i niemieckim, które odzwierciedlać będą zapotrzebowanie regionu Lubuskie-Brandenburgia. W ramach projektu zostanie stworzona wspólna oferta edukacyjna do celów kształcenia zawodowego i ustawicznego i w ten sposób zapewniona będzie trwała perspektywa uczenia się przez całe życie. MŚP skorzystają z wykształcenia docelowej grupy projektowej, ponieważ będzie ono odpowiadało ich zapotrzebowaniu.

CZYTAJ WIĘCEJ

LOKALIZACJA:

ul. Jagiellończyka 17/1
66-400 Gorzów Wlkp.

KONTAKT:

tel.: +48 95 722 75 30
e-mail: biuro@lubuskiklaster.pl